To był dobry rok dla pilskiej Policji

Data: 28-07-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

To był dobry rok dla pilskiej Policji
Ostatnie dni są szczególnie miłym okresem dla policjantów w naszym kraju, bowiem 24 lipca przypada Święto Policji. W piątek okolicznościową uroczystość w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” przygotowała Komenda Powiatowa Policji w Pile. Spotkanie, połączone z wręczeniem nominacji na wyższe stopnie, odbyło się w jednostce prowadzonej przez Powiat Pilski.

Słowo do policjantów skierował Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który podczas uroczystości powiedział: - Myślę, że wielu uważa tak jak ja: ostatni rok był dla pilskiej policji czasem bogatym w sukcesy. O wielu dobrych uczynkach, często spełnionych już po służbie, słyszeliśmy nawet w mediach ogólnopolskich. Bardzo dużo było skutecznych akcji związanych z przestępstwami gospodarczymi, czy kryminalnymi. Osobiście dziękuję za wspólnie realizowane przedsięwzięcia prewencyjne, choćby: „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”, albo znakowanie rowerów, które po raz pierwszy przeprowadzimy w najbliższy czwartek. Gorąco życzę, żeby liczba spraw związanych z prewencją zdecydowanie przeważała nad pozostałymi. Mimo że pan komendant pracuje tutaj niedługo, to zdobył już uznanie Rady i Zarządu Powiatu, władze powiatowe podjęły bowiem decyzję o partycypacji w kosztach zakupu trzech samochodów dla policji. W tym miejscu podziękowanie należy się również wójtom gmin Szydłowo, Miasteczko Krajeńskie i Białośliwie. Poziom zaufania do policji z każdym rokiem wzrasta. To najlepszy wyznacznik, że stróże prawa realizują swoje zadania wzorowo.

Życzenia policjantom z powiatu pilskiego złożył też mł. insp. Rafał Pawłowski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu: - Życzę, abyście każdą służbę zaczynali i kończyli spokojnie, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku i żebyście nadal cieszyli się tak dużym zaufaniem ze strony społeczeństwa.
Mł. insp. Sebastian Cichocki, komendant powiatowy policji w Pile, dodał: - Święto Policji odnosi się do jakże bogatej historii i tradycji. To również czas szczególnego zaakcentowania naszej roli w społeczeństwie. Bardzo dziękuję za zaangażowanie, ale również za empatię i postępowanie zgodne z etyką zawodową wszystkim moim współpracownikom. Chciałbym, abyśmy wspólnie budowali silną i dobrze zakorzenioną w środowisku grupę policjantów. Akceptacja i szacunek społeczny to dla nas najlepsza motywacja do działania, dlatego ważny jest pozytywny wizerunek, jakim policja cieszy się wśród mieszkańców. Dziękuję również rodzinom i bliskim policjantów – przede wszystkim za waszą cierpliwość. Słowa wdzięczności kieruję też pod adresem organizacji związkowych, emerytów i rencistów, a także władz samorządowych za wsparcie finansowe i realizowane wspólnie innowacyjne projekty. Deklaruję chęć uczestnictwa w każdym działaniu, które służy ludziom. Koleżankom i kolegom po fachu życzę zdrowia, wytrwałości, satysfakcji ze służby i czasu na realizację własnych pasji.